(58) 710 7007 / 512 125 388 alliance.gdansk@gmail.com

Le Ciné-club rouvre ses portes !

Nous avons le plaisir de vous inviter à la première projection : vendredi 27 octobre à 18h30.

Wstęp wolny. Film w wersji francuskiej z polskimi napisami. Czekamy na Was w Alliance Française na Sienkiewicza 5a/6, 80-227 Gdańsk.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisanie się na Facebook lub mailowo: alliance.gdansk@gmail.com.

Ma vie zéro déchets 

Pour lancer cette nouvelle édition, nous suivrons les pas de Donatien Lemaître dans les rues de Paris. Ce jeune journaliste s’est lancé pour défi de produire le moins de déchets possible. Nous découvrirons comment sont gérées les montagnes de détritus que nous produisons et quelles solutions alternatives proposent les villes européennes. Ma vie sans déchets sera suivie d’une discussion animée par notre partenaire Virginie de Little Greenfinity, détentrice des droits de ce documentaire en Pologne.

Na początku nowego cyklu podążymy śladami Donatien Lemaître, który postanawia prowadzić życie wolne od odpadów. Projekt, w którym towarzyszą mu żona i roczna córeczka, trwa sześć miesięcy. Uczestniczymy w codziennych perypetiach składające się na to radykalne doświadczenie bohatera. Napotkane problemy odsłaniają kulisy gospodarki odpadami w dzisiejszej Francji. Autor uczy się od pracowników branży, ale także od tych, którzy tworzą alternatywne modele zarządzania odpadami w europejskich miastach, które osiągnęły najwyższy poziom zaawansowania na polu zero waste. Po projekcji filmu „Moje życie bez śmieci” zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez naszą partnerkę, Virginie, z Little Greenfinity, która jest właścicielką praw autorskich do filmu w Polsce.