(58) 710 7007 / 512 125 388 alliance.gdansk@gmail.com

Izabela Mazikowska jest gdańszczanką. Od 2008 mieszka we Francji. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. W czasie nauki zetknęła się m.in. z techniką pastelu jednak dopiero od 2002 roku odkryła na nowo i powzięła zgłębianie tego medium, które ceni za jego welurową materię i bezpośredni kontakt z palcami we wszystkich kolorach tęczy. Należy do stowarzyszenia « Pastel en Dauphiné » à Échirolles.

 

Wyobraźnię jej inspiruje natura o każdej porze roku ze swoją feerią barw.  Poszukiwania rozpoczęła pracując w plenerze obserwując niuanse zmieniających się kolorów, a w szczególności obierając za temat studiów morski lub rzeczny brzeg, chmury i ich odbicia w wodzie.

Do jej ulubionych tematów należą również motywy górskie glłównie masywu Vercors i Alp a ostatnio z fascynacji do Camargue zrodziła się seria pół-dzikich biegnących koni.

 

Obecna wystawa « Le coeur en vadrouille » na którą składa okolo trzydziesci pasteli, jest zaproszeniem do włóczęgi po drogich jej sercu  zakątkach południowej Francji. Od Akwitanii-Limousin-Poitou-Charentes, Langwedocje-Roussillon-Midi-Pireneje  po Owernie – Rodan  – Alpy i Prowansje – Lazurowe Wybrzeże.

Izabela Mazikowska – ancienne élève du Lycée des Beaux–Arts, poursuit son travail artistique avec comme médium le pastel sec qu’elle aime pour sa texture de velours et le lien direct que l’on a avec lui. La nature et sa diversité de couleurs sont devenues sa source d’inspiration. Elle a commencé ses recherches de couleurs en travaillant en plein-air, en observant les nuances de couleurs avec comme objets d’étude le bord de mer ou de rivière, les nuages et leurs reflets dans l’eau.