(58) 710 7007 / 512 125 388 alliance.gdansk@gmail.com

NASZA BIBLIOTEKA

Naszej placówce znajduje się również biblioteka, z której korzystać może każdy, kto założy Kartę Czytelnika i wpłaci kwotę 25 zł pokrywającą abonament biblioteczny na rok.

W Naszej bibliotece znajdą Państwo:

• Bogaty zbiór francuskiej literatury pięknej i specjalistycznej z takich dziedzin jak historia, geografia, psychologia, socjologia, religia, biografie itd;
• Albumy i przewodniki;
• Specjalny dział Bibliothèque de l’apprenant  przygotowany z myślą o osobach dopiero uczących się francuskiego, a w nim uproszczone wersje arcydzieł literatury francuskiej, kryminałów i książek dla młodzieży, audiobooki, komiksy i książki dydaktyczne;
• Słowniki, podręczniki i wszelkie pomoce naukowe przydatne w nauce języka;
• Komiksy i literaturę dla młodzieży;
• Książki dla dzieci;
• Filmy DVD.

Bibliothèque de l’apprenant

Z myślą o osobach uczących się języka francuskiego w naszej szkole i nie tylko przygotowaliśmy w bibliotece specjalny dział nazwany Bibliothèque de l’apprenant, czyli Biblioteką Słuchacza.

W ramach abonamentu bibliotecznego można korzystać w niej ze specjalnie wyselekcjonowanych, dostosowanych do potrzeb osób uczących się i podzielonych według poziomów zaawansowania książek – uproszczonych wersji arcydzieł literatury, kryminałów i innych powieści (tzw. lectures faciles), audiobooków, komiksów oraz książek dydaktycznych z ćwiczeniami gramatycznymi, leksykalnymi czy fonetycznymi.

Aby ułatwić znalezienie pozycji dopasowanej do  poziomu, książki zostały oznaczone kolorami:
żółty to poziom A1
turkusowy – A2,
fioletowy – B1
różowy – B2
Oczywiście oznaczenia te to tylko sugestie – osoba zaawansowana może wypożyczać pozycje z niższych poziomów, a początkująca zmierzyć się z książką na wyższym poziomie.
Książki dydaktyczne (wraz z zeszytami odpowiedzi i płytami CD) wypożyczać można na 1 tydzień. Wszystkie pozostałe pozycje na 2 tygodnie.

Półka z Biblioteką Słuchacza znajduje się w sekretariacie Alliance Française po lewej stronie od wejścia. W sekretariacie też można się do biblioteki zapisać i otrzymać odpowiedź na wszelkie pytania jej dotyczące.